07-05-2024

Uczniowie decydują co lubią czytać

Napisane przez: Karolina Zmysłowska-Kutysz

Drodzy uczniowie!!!

20 maja 2024 roku w ramach projektu Ogólnopolskie Wybory Książek odbędzie się w naszej szkole głosowanie na ulubioną książkę dla dzieci i młodzieży. Do tego czasu zastanówcie się, która książka najbardziej zawładnęła waszym sercem -  niekoniecznie lektura - zapiszcie jej tytuł i autora na karteczce i schowajcie do piórnika, by nie zapomnieć w dniu głosowania.

Ogólnopolskie Wybory Książek to ogólnopolska akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. W ramach akcji w maju i w czerwcu w szkołach odbędą się wybory, podczas których uczniowie wybiorą swoje ulubione książki.

Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. Akcja jest apolityczna, oddolna, pozbawiona zewnętrznego finansowania. Nikt na niej nie zarabia. Więcej informacji: www.wyboryksiazek.pl

Ilość odsłon: 108 Ostatnio zmieniany: 16-05-2024